3. část

31. ledna 2011 v 17:26 | Yuki-cat |  Bodyguard (Dokončeno)
Zase krátké, ale další se pokusim rozepsat víc.


Patnáct minut po zvonění se ozvalo zaklepání a do třídy vešel vysoký, krátkovlasí brunet se světle oříškovýma očima v tmavých džínách a bílím triku.
"Dobrý den. Jmenuji se Rik Sedlecký a jsem nový student." představí se profesorce. Očima přejede celou třídu a na moment se zastaví na mě.
"Ano, vím o vás. Posaďte se a pro příště výuka začíná v osm." pokárá ho a pošle sednout.
No jestli je tohle opravdu můj dozor … tak trochu lituju, že jsem před tou školou nepočkal. Zarazím se, nejradši bych si za tu myšlenku nafackoval. Ne, nelíbí se mi! Jak by taky mohl, vždyť ho ani neznám a navíc jestli je to jeden z těch čmuchalů…   Radši se začnu věnovat výkladu. Nemůžu si pomoct a občas mi oči zalétnou k první lavici. Samozřejmě jen z čistého nezájmu. Zazvoní na přestávku. Ten brunet hned vstane a ignorujíc svou spolusedící dojde až ke mně.
"Ahoj, jmenuju se Rik. Ty si Alex, že jo. Mohl bych s tebou mluvit," usmál se a naznačil ke dveřím. Má docela příjemný hlas.
"Zrovna se mi nechce." oznámím suše a obrátím se k Markovi. Ten na mě jen nechápavě kouká.
"Ty ho znáš?" zeptá se.
"Vlastně se znám s jeho otcem. Já jsem Rik." natáhne brunet k Markovi ruku. Ten jí příjme.
"Marek, Alexův kamarád."
Pak se brunet otočil opět ke mně. "Tak mohl bys na moment? Prosím." poslední slovo výhružně zavrčel. Nebudu riskovat. Zvednu se, jdu ke dveřím, Rik za mnou. Na chodbě se k němu otočím.
"Tak co chceš?" vyjedu na něj.
"Tak podívej, je mi úplně jedno co si o mě myslí. Upřímně taky nejsem odvařenej z toho, že musím dohlížet na spratka, jako seš ty." když to říkal, měl jsem vážně strach, že mi jednu vrazí. "Příště, když se ti řekne, že máš někde čekat, tak tam čekat budeš. Je to jasný?"
"A když ne? Ty mi nemáš co poroučet. Navíc o tvou ochranu nestojím, takže můžeš jít třeba do háje." Obvykle takhle nepříjemný nebývám, ale tím svým proslovem mě fakt nakrknul. Proč bych ho měl poslouchat? Možná už jen pro ten jeho výraz. Teď se tváří poměrně nebezpečně.
"Tvůj táta si mě najal, abych na tebe dohlídnul, to udělám, ať chceš, nebo nechceš." Řekl a zamířil spět do třídy. "Sobeckej parchante." zavrčel mezi dveřma. Co? Kdo je u něj parchant? Naštvaně se vrátím ke svému místu.
"Tak co chtěl?" zeptá se hned Marek.
"Nic." vyštěknu.
"Aha, to nic tě, ale dost vytočilo." Proč mi přijde, že se mi směje? No to je tedy podpora.

Spratek jeden zatracenej, ten mi hnul žlučí. Stálo mě dost přemáhání jednu mu nevrazit. Sesunu se na židli a snažím se uklidnit. Sousedka mě nesměle pozoruje. Nezachoval sem se zrovna nejlíp, když jsem jí ignoroval. Otočím se k ní.
"Ahoj sem Rik. Promiň mi to předním, ale musel sem si něco zařídit." Trochu překvapeně zamrká, ale hned na to se zářivě usměje.
"To je v pořádku. Jmenuju se Denisa." oplatím jí úsměv. Celý zbytek přestávky si povídáme. Je to moc milá holka. S lítostí odmítnu její pozvání na kolu. Musím přece hlídat princátko.
Po škole rychle vezmu všechny svoje věci a nenápadně jdu za blonďáčkem domů. Držím se v dostatečné vzdálenosti, aby mě neviděl, ale dost blízko pro případ, že bych musel zasáhnout. Marek se od Alexe oddělí asi v půli cesty.
Trochu se zarazím, když po patnácti minutách cesty odemkne dveře běžného řadového domu. Když mi Sam říkal o výhodné odměně, představoval sem si, že vlastní nejméně vilu. No nic. Alex za sebou zavřel. Nezměněným tempem dojdu ke dveřím a zazvoním. Otevře blonďák. Nevypadá moc nadšeně, že mě vidí. Nechápavě se podívá na můj bágl.
"Překvápko." Zaculím se.


 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 akyra akyra | 19. července 2011 v 14:07 | Reagovat

:-D jsem zvědavá jak se s tím srovnají už letím dál*nasazuje si křídla*

2 Lili Lili | 19. července 2011 v 21:27 | Reagovat

Super to bude ještě zajmaví tohlecto :-D

3 Haku Haku | 23. července 2011 v 20:56 | Reagovat

Perfektné...a ten koniec...mňam.

4 Karin Karin | 24. června 2017 v 22:54 | Reagovat

Vypadá to moc dobře. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama